Сьогодні існує багато варіантів фінансування для тих, хто вирішив створити бізнес. Банки готові оформити кредит на розвиток вашого бізнесу, також ви можете зацікавити інвесторів. Однак для того, щоб ви, як підприємець, зацікавили ваші джерела фінансування, потрібно мати чіткий бізнес-план. Тому разом із українськими партнерами ми запустили ще й серію безкоштовних вебінарів «Як зберегти бізнес під час війни».

приклад бізнес плану на економіку

У цьому розділі ми докладно розглянемо структуру бізнес-плану та в деталях розберемо кожний розділ із прикладами. Але спочатку обговоримо, як підготуватися до роботи над бізнес-планом. Документ, де відображено результати досліджень ринку, варіанти стратегій розвитку https://vlasti.net/news/70397 та обсяги фінансових вливань. Зібрана інформація має переконати інвесторів вкластися в реалізацію проєкту. Якщо у вас немає впевненості в своїх силах, тоді краще звернутися до професіоналів, щоб не довелося відкладати втілення своєї ідеї в дальній ящик.

Організаційний План

Розділ, де ви вказуєте всі економічні показники та робите розрахунки. Дані можна навести в підсумковій таблиці та прикріпити її до розділу «Програми». Резюме пишуть в останню чергу, коли у вас уже готові всі описи проєкту, розроблені стратегії та розраховані показники ефективності. Це обкладинка вашого документа, тому титул необхідно заповнити акуратно та правильно. Конструктор сайтів Більше не потрібно шукати дизайнера та програміста — ви можете реалізувати задумане самостійно. Усе, що потрібно — відчуття смаку та трохи часу.

Наприклад, це може бути розширення виробництва, навчання співробітників чи вихід на міжнародний ринок. Вкажіть особливість вашої ідеї — заради чого саме до вас прийдуть споживачі. Це може бути новий продукт на ринку чи низька собівартість матеріалів виробництва товару.

Коли В Ньому Виникає Потреба

Але не тому, що він не потрібен, а тому що головна цінність планування полягає в аналітичній роботі, що його супроводжує. Сам план все одно доведеться коригувати після початку його реалізації. Приблизно так само відбувається і з бізнес-плануванням, але за однієї істотної відмінності – бізнес-план у вигляді документа обов’язково потрібно пред’явити потенційному інвестору чи кредитору. Саме за результатом аналізу бізнес-плану (якщо гроші видаються на ринкових умовах, а не за знайомством або «розпилом») приймається рішення про фінансування.

Тільки після створення концепції, в бізнес-плані починається опрацювання питань практичної реалізації проекту. Відбувається формування системи, яка після свого втілення і буде виробляти описаний вище товар або послугу. Не можна створити ефективне виробництво в непристосованому для цього місці, при відсутності персоналу необхідної кваліфікації, дефіциті сировини і ресурсів. Далі аналізується потреба підприємства в устаткуванні, матеріалах і сировині і намічаються конкретні джерела придбання всього цього.

Якщо бізнес-план надається потенційним інвесторам, вони повинні надати інформацію про те, як капітал буде використаний. Багато новачків недосвідчені бізнесмени припускають, що вартість запуску проекту буде менше, ніж насправді. Зазвичай всі ці дані взяті з відкритих джерел засобів масової інформації та аналітичних доповідей, конкуренти, які працюють в цій галузі, менш схильні до відкриття такої інформації. Ви повинні вказати, звідки інформація, якщо це необхідно для підтвердження. Перший сезон ми провели під час пандемії Covid-19 за підтримки Київської школи економіки, Мінцифри та національного проєкту «Дія.Бізнес».

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Categoryother
Logo_footer   
     © 2020 kPI's Digital | Made with love..

Follow us: